Enhanced English and ICT Skills + European Dimension in SP3 Lubsko

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowa Agencja Programu Erasmus+ zatwierdziła do realizacji wniosek złożony przez Szkołę Podstawową nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Lubsku w ramach Akcji Mobilność kadry edukacji szkolnej w sektorze Edukacja Szkolna w roku 2017.
Tytuł: Poprawa umiejętności w zakresie języka angielskiego oraz TIK + europejski wymiar w SP3 w Lubsku. Enhanced English and ICT Skills + European Dimension in SP3 Lubsko
Realizacja: 01.06.2017 - 30.06.2018
Celem projektu "Poprawa umiejętności w zakresie języka angielskiego oraz TIK + europejski wymiar w SP3 w Lubsku"  jest podniesienie kompetencji zawodowych kadry pedagogicznej w zakresie TIK, przełamywanie barier kulturowych oraz rozwijanie umiejętności porozumiewania się w języku angielskim. Pragniemy rozwijać umiejętności podstawowe uczniów  poprzez stosowanie pracy projektowej z zastosowaniem narzędzi TIK oraz przygotować ich do życia w wielokulturowej Europie.
Nauczyciel biblioteki weźmie udział w szkoleniu językowym w Anglii, a nauczyciel języka angielskiego  wzmocni swoje kompetencje językowe i rozwinie umiejętności stosowania narzędzi TIK na kursie w Walii.  Poznane metody stosowania technologii informatycznej zostaną wykorzystane na zajęciach języka angielskiego, a poprzez szkolenia w placówce, będą stosowane na innych przedmiotach.  Poprzez innowację pedagogiczną "Nauka języka angielskiego za pomocą projektów e-Twinning i z zastosowaniem TIK" szkoła podniesie jakość swojej pracy. Projekt  ten zmotywuje pozostałych nauczycieli do nauki języków obcych i uczestniczenia w projektach międzynarodowych. 
Projekt zakłada działania dla uczniów (dzień kultury angielskiej, walijskiej, Dzień Tolerancji, Europejski Dzień Języków Obcych, lekcje metodą projektów i z zastosowaniem TIK na różnych przedmiotach)  oraz nauczycieli (szkolenie, lekcje otwarte, tworzenie bazy scenariuszy). Materiały wypracowane w trakcie projektu stworzą Europejskie Portfolio SP3, które będzie zaprezentowane na podsumowanie projektu.
Realizacja projektu opiera się na następujących metodach: praca projektowa, praktyczne działanie, nauczanie interdyscyplinarne, wykorzystanie nowoczesnych technologii. Zastosowana metodologia polegająca na stałym mierzeniu stopnia realizacji postępów projektu za pomocą opracowanych wskaźników ilościowych i jakościowych pozwoli na realizację celów projektu.
Długofalowe korzyści wynikające z realizacji projektu dla nauczyciela języka angielskiego to wprowadzenie stałych zmian w programie nauczania języka angielskiego. W odniesieniu do nauczyciela biorącego udział w szkoleniu językowym korzyścią będzie podniesienie kompetencji w zakresie posługiwania się językiem angielskim oraz możliwość udziału w kolejnych szkoleniach i projektach międzynarodowych.
 Efektem projektu będzie również poznawanie kultur europejskich oraz postawa tolerancji. Wzrośnie motywacja i aktywność nauczycieli, powstaną nowe projekty na rzecz wymiany dobrych praktyk. Działania te przyczynią się poprawy jakości pracy oraz promocji szkoły i programów europejskich w środowisku lokalnym. Doświadczenia związane z realizacją projektu zostaną wykorzystane w pracy nad planem rozwoju szkoły.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

filmy